Metin ÖZÜLKÜ


Metin ÖZÜLKÜ

Müzisyen

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

15 TEMMUZ 1962

DOĞUM YERİ

Mersin

YAŞI

58 yaşında

BURCU

Yengeç


Metin ÖZÜLKÜ Kimdir ?

1962 yılında Mersin'de dünyaya geldi. Küçük yaşlarında müziğe ilgi duymaya başladı. İstanbul Belediye Konservatuarı'nda keman eğitimi aldı. Lise eğitimini tamamladıktan sonra ise Marmara Üniversitesi'nde müzik üzerine eğitim aldı.

Daha 9 yaşında iken ‘’Ana Kucağı”adında bir 45’lik plak yaptı. Erol BÜYÜKBURÇ ve Edip AKBAYRAM orkestralarında enstrüman çaldı. 700 üzerinde şarkı bestesi olan bestesi olan müzisyen, "Sahte Gülücükler" isimli ilk albümünü çıkardı. Sonraki yıllarda "Şarkılarla a. kadir" albümünü çıkardı.

Ebru GÜNDEŞ'in "Yaralım" adlı şarkısının bestesini yaptı. Adnan ERGİL'le kurduğu "Grup Çağrışım" ile de bir albüm yayımladı ve "Müzik Yolcuları" grubu ile de iki albüme imza attı.

"Bir Beşiktaş Tranvayı", "Unutulmuşmuydum", "Seninle Olmak Varya", "Boşu Boşuna", "Eğlen Güzelim" gibi müzik dünyasına damgasını vuran birçok şarkının sahibidir.

Uzun yıllar "Müzik Molası" isimli programın sunuculuğunu üstlendi. Eşi Eda Özülkü ile birlikte sabah kuşağında yer alan bir program sundu. TRT Radyo1’de ‘’Hayatım Müzik ‘’ adlı programı yaptı.

"Şarkı Söylemek Lazım", "Akademi Türkiye", "Bir Şarkısın Sen", "Korolar Çarpışıyor" isimli programlarda müzik direktörlüğünü üstlendi.
2015 - 2020 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com