Yavuz SEÇKİN


Yavuz SEÇKİN

Oyunucu, Komedyen

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

2 OCAK 1969

DOĞUM YERİ

İstanbul

YAŞI

55 yaşında

BURCU

Oğlak


Yavuz SEÇKİN Kimdir ?

Yavuz Seçkin, 2 Ocak 1969'da İstanbul'da doğmuştur. Isparta kökenli bir ailede dünyaya gelen Seçkin, dört kardeşin en küçüğü olarak hayata gözlerini açmıştır. Şişli Motor Meslek Lisesi'nden mezun olan Seçkin, gençlik yıllarında İstanbul'un Gültepe semtinde bir hediyelik eşya dükkânı işletmiştir. 27 yaşına kadar bu işi sürdüren Seçkin, o dönemlerde fotoğraf çekimi ve kaset satışı gibi faaliyetlerde bulunmuştur. 28 yaşında taklit yeteneğini keşfetmesiyle, Boran KAYA'nın sunduğu 'İner Misin Çıkar Mısın' yarışmasına katılmış ve birinci olmuştur.

Yarışma sonrası Kadir ÇÖPDEMİR ve Levent ERİM'in yönlendirmesiyle Radyo Klas'ta "Yavuz'un Minibüsü" adlı programıyla radyo dünyasına adım atan Seçkin, özellikle Bay J'nin radyodan çekilmesinin ardından Radyo Klas'ın gece saatlerinde kendine yer bulmuştur. Programıyla Türkiye'de bir ilk olan radyo telefon şakalarına yer veren Seçkin, birçok ünlüye şakalar yaparak dinleyicilerin ilgisini çekmiştir. Daha sonra Süper FM'de program yapmaya başlayan Seçkin, radyo kariyerinde önemli bir çizgi yakalamıştır.

Televizyon dünyasına adımını Sinan ÇETİN'in beğenisiyle atmıştır. "Avrupa Yakası" dizisinde 'Sertaç' karakteriyle izleyici karşısına çıkan Seçkin, bu diziyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Ayrıca "Co-medya" adlı komedi programını yapmış ve çeşitli televizyon projelerinde yer almıştır. Ancak, televizyon kariyerinde radyodaki başarısını yakalayamayan Seçkin, uzun süre Pal FM'de "Yavuz'un Minibüsü" programını sürdürmüştür.

Oğlum Bak Git adlı komedi filminde başrol oynayan Seçkin, sinema alanında da kendini göstermiştir. Seslendirme çalışmaları da yapan Seçkin, çeşitli projelerde yer almış ve geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası