Nurdan TORUN


Nurdan TORUN

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

1955

DOĞUM YERİ

Kütahya

YAŞI

69 yaşında

BURCU


Nurdan TORUN Kimdir ?

Nurdan Torun, Türk Sanat Müziği'nin seçkin ses sanatçılarından biridir. O, 1955 yılında Kütahya'da doğmuştur. Genç yaşta, 1969'da sadece 14 yaşındayken Salih Enver Torun ile evlenmiştir. İlginç bir şekilde, bir ara boşanmışlar ancak 1.5 sene sonra tekrar bir araya gelerek evlenmişlerdir. Eşi, trajik bir şekilde 2003 yılında intihar etmiştir. Nurdan Torun'un Cenk Torun (d.1974) ve Tolga Torun (d.1978) adında iki oğlu bulunmaktadır. Ayrıca bir ablası, bir kız kardeşi ve bir abisi de vardır.

Genç yaşta evlenerek Ankara'ya yerleşen Nurdan Torun, günlerini oldukça yoğun geçirmiştir. Gündüzleri Verem Savaş Genel Müdürü'nün özel kaleminde çalışırken, geceleri ise ticaret lisesine gitmiştir. Bir süre sonra Ankara radyosunda işe başlamış ve kısa sürede müzik dünyasında adını duyurmaya başlamıştır.

Nurdan Torun'un Türk Sanat Müziği'ndeki profesyonel kariyeri, 1987 yılında Fahrettin ASLAN'ın keşfiyle Maksim Gazinosu'nda sahne almaya başlamasıyla başlamıştır. O zamandan beri Türk Sanat Müziği sahnesinde etkileyici bir şekilde varlığını sürdürmektedir.

Sanatçı, 1998 yılında "İlk Albüm" adlı ilk albümünü çıkarmıştır. Ardından 2002 ve 2011 yıllarında da iki albüm daha piyasaya sürmüştür.

Nurdan Torun'un seslendirdiği birbirinden güzel şarkılar arasında "Alanlardan Olmadık", "Allah'ım Duy Sesimi", "Aşkımız Hiç Bitmeyecek", "Bir Ateşim Yanarım", "Elveda" ve "Yarım Kalan Aşk" gibi eserler bulunmaktadır. Sanatçının etkileyici yorumları ve sahne performansları, onu Türk Sanat Müziği'nin önemli isimlerinden biri haline getirmiştir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası