Ayhan TAŞ


Ayhan TAŞ

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

25 HAZİRAN 1971

DOĞUM YERİ

Adana

YAŞI

53 yaşında

BURCU

Yengeç


Ayhan TAŞ Kimdir ?

Ayhan Taş, Türk oyuncu ve tiyatrocu olarak bilinir. 25 Haziran 1971 tarihinde Adana'da doğan Taş, ilk ve orta öğrenimini memleketi Adana'da tamamladı. Tiyatro kariyerine adım atmadan önce şiir topluluğu çalıştırıcılığı ve radyo programcılığı yaparak medya deneyimi edindi.

1997 yılında Arayış Tiyatro Topluluğu'nda tiyatro oyunculuğuna başlayan Ayhan Taş, Melih Cevdet ANDAY 'ın "İçerdekiler" adlı oyununda hem oyunculuk yapmış hem de yönetmenlik görevini üstlenmiştir. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü'ne katılarak eğitimini sürdüren Taş, burada yaratıcı drama çalışmaları yapmış ve "Mahşer-i Cümbüş" tiyatro grubunu kurmuştur.

Tiyatro kariyerinin yanı sıra Ayhan Taş, televizyon dünyasında da aktif rol almıştır. FOX'ta yayınlanan "Anında Görüntü Show" programı ile doğaçlama tiyatroyu televizyona taşımış ve Star TV'de yayımlanan "Kardeş Payı" dizisinde oto tamircisi Sezai karakterini canlandırmıştır.

Ayhan Taş'ın filmografisi geniş bir yelpazeye sahiptir; "7 Avlu", "Düğün Dernek 2: Sünnet", "Çalgı Çengi İkimiz", ve "Aşkın Saati: 19.03" gibi yapımlarda önemli roller üstlenmiştir. Başarılı kariyeri boyunca tiyatro ve film dünyasında pek çok yapımda yer alarak Türkiye'nin tanınan isimlerinden biri olmuştur.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası