Yavuz ŞEKER


Yavuz ŞEKER

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

1943

DOĞUM YERİ

Samsun

ÖLÜM TARİHİ

9 NİSAN 2015 (72)

BURCU


Yavuz ŞEKER Kimdir ?

Yavuz Şeker, 18 Ocak 1943'te Samsun'un Terme ilçesinde doğmuştur. Kabataş Erkek Lisesi'nden mezun olan Şeker, sanat hayatına adımını 1961 yılında Şehir Tiyatroları kadrosuna girerek atmıştır. 1963 yılında Şehir Tiyatroları'ndan ayrılan sanatçı, Gazanfer ÖZCAN, Neşe YULAÇ, Ulvi URAZ gibi özel tiyatro topluluklarında çeşitli roller üstlenmiştir.

Şeker, tiyatro kariyerinde birçok önemli oyunda rol almıştır. Bunlar arasında "Aslolan Hayattır", "Bir Yaz Gecesi Rüyası", "Kafkas Tebeşir Dairesi" gibi oyunlar bulunmaktadır. Ayrıca sinema ve dizi filmlerinde de başarılı performanslar sergilemiş ve birçok yapımın kadrosunda yer almıştır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra Şeker, reklam filmleri, seslendirme çalışmaları ve radyo skeçlerinde de aktif olarak yer almıştır. Geniş bir repertuvara sahip olan sanatçı, Türk tiyatro ve sinemasına önemli katkılarda bulunmuştur.

9 Nisan 2015 tarihinde ileri derecede zatürre ve koah hastalığı nedeniyle Şişli Etfal Hastanesi'nde hayatını kaybeden Yavuz Şeker, Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilmiştir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası