Sinan TUZCU


Sinan TUZCU

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

10 TEMMUZ 1977

DOĞUM YERİ

Gaziantep

YAŞI

47 yaşında

BURCU

Yengeç


Sinan TUZCU Kimdir ?

Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977'de Gaziantep'te dünyaya geldi. Türk oyuncu ve senarist olarak tanınan Tuzcu, kariyerine Bilkent Üniversitesi'nde Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans eğitimi alarak başladı. Daha sonra 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı'ndan mezun oldu. Eğitim hayatının ardından Londra'da Arcola Theatre'da çalıştı.

2005 yılında televizyon dünyasında adını duyuran Tuzcu, "Ihlamurlar Altında" dizisinde canlandırdığı "Ömer" karakteriyle izleyicilerin dikkatini çekti. 2006 yılında, uzun bir aradan sonra yeniden sahnelenen "Ayşe" adlı operette başrolü üstlendi. Aynı dönemde, Dolunay SOYSERT ile evlendi. 2008-2009 sezonunda ise BKM ve İstanbul Halk Tiyatrosu ortak yapımı olan "Sürmanşet" adlı oyunun senaryosunu yazdı.

Kariyeri boyunca çeşitli projelerde yer alan Sinan Tuzcu, 2014 yılında Kanal D ve Star TV'de yayınlanan "Urfalıyam Ezelden" dizisinin tasarımını ve senaristliğini üstlendi. 2016 yılında ise atv'de gösterilen "Kehribar" dizisinin hikâyesini ve senaryosunu yazdı, bu dönemde Dolunay Soysert ile olan evliliği sona erdi.

Tiyatro alanında da aktif olan Tuzcu, 2020 yılında Duru Tiyatro bünyesindeki "Yüzleşme" adlı oyunla sahne aldı. Televizyon kariyerinde de çeşitli yapımlarda rol aldı, aralarında "Sen Anlat Karadeniz" ve "Alparslan: Büyük Selçuklu" gibi önemli diziler bulunmaktadır.

Sinan Tuzcu'nun sinema ve internet platformlarında da yer aldığı yapımlar bulunmaktadır. 2010 yapımı "Veda" filminde Atatürk'ü canlandırdığı performansı ile dikkat çekmiştir. 2023 yılında "49" adlı filmde rol aldı ve 2024 yapımı "Hayatla Barış" adlı filmde de yer alması beklenmektedir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası