Zeynep GÜLMEZ


Zeynep GÜLMEZ

Dizi Oyuncusu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

10 TEMMUZ 1974

DOĞUM YERİ

Bursa

YAŞI

50 yaşında

BURCU

Yengeç


Zeynep GÜLMEZ Kimdir ?

Zeynep Gülmez, 10 Temmuz 1974 tarihinde Bursa'da doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Bursa'da tamamlayan Gülmez, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından 1996 ile 1998 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli sanatçı olarak görev yapmıştır. İstanbul'a yerleştiği 1998 yılından itibaren çeşitli tiyatrolarda ve prodüksiyonlarda yer almıştır.

Tiyatro kariyerine Bursa Devlet Tiyatrosu'nda başlayan Zeynep Gülmez, daha sonra Yalçın Menteş Tiyatrosu, Kandemir KONDUK Tiyatrosu, Oyun Atölyesi, Donkişot Tiyatro ve Tiyatro Cef gibi önemli sahnelerde performans sergilemiştir. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra sinema, televizyon ve reklam alanlarında da aktif olarak çalışmaktadır.

Gülmez'in tiyatro kariyerindeki önemli rollerinden bazıları arasında "Medya Medya Nereye", "Cimri", "Karmakarışık" ve "Havada Yüzmek Airswimming" bulunmaktadır. Oyunlardaki başarılı performanslarıyla dikkat çeken sanatçı, 2017 yılında Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri'nde "Komedi / Müzikal Dalında Yılın En İyi Kadın Oyuncusu" ödülünü kazanmıştır.

Sinema ve televizyon kariyerinde de geniş bir repertuvara sahip olan Zeynep Gülmez'in filmografisinde yer alan yapımlar arasında "Dikkat Bebek Var", "Eyvah Kızım Büyüdü", "Annem", "Sevgili Geçmiş" ve "Maria ile Mustafa" gibi projeler bulunmaktadır. Gülmez, başarılı performansları ve çok yönlü yeteneğiyle Türk tiyatro, sinema ve dizi dünyasında önemli bir yer edinmiştir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası