Zeynep BAŞKAN


Zeynep BAŞKAN

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

1984

DOĞUM YERİ

Trabzon

YAŞI

40 yaşında

BURCU


Zeynep BAŞKAN Kimdir ?

1984 yılında TRABZON Tonya’da doğan sanatçı Zeynep BAŞKAN ilk ve ortaokulu doğduğu Sayraç Köyü’nde okudu. Lise öğrenimini Beşikdüzü Atatürk Lisesi’nde tamamladı.

İlk müzik eğitimine küçük yaşta TRT Radyosu dinleyerek başlayan sanatçı, öğretmenlerinin de yönlendirmesiyle bağlama ve nota kurslarına giderek eğitimini daha da pekiştirdi. Okul müsamerelerinde ve okullararası yarışmalarda sanatçı olarak kendini gösterdi. Daha 8 yaşında Trabzon İlkokullar arası türkü yarışmasında birincilik ödülüne lâyık görüldü. Lise yıllarında TRT’nin açtığı iki ayrı ses yarışmalarında da birinciliklerle ödüllendirildi.

2004 yılında Türkiye ve Avrupa genelinde Arif SAĞ koordinatörlüğünde ATV’de düzenlenen ilk türkü yarışması olan “Anadolu Ateşi Bu Toprağın Sesleri”nde ikinci oldu. Kamuoyu hep hakkının yenildiğine inandı. Sanatçının yaptığı müzik çalışmalarıyla bugün gelmiş olduğu durum da bu inancı doğrulamaktadır.

Yarışmadan sonra müziği yaşam biçimi hâline getiren sanatçı, kazanmış olduğu Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’ne bu nedenle devam edemedi.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası