Volkan ÖKTEM


Volkan ÖKTEM

Baterist

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

25 HAZİRAN 1970

DOĞUM YERİ

İzmir

YAŞI

54 yaşında

BURCU

Yengeç


Volkan ÖKTEM Kimdir ?

Volkan Öktem, 25 Haziran 1970 tarihinde İzmir'de doğdu. Müzik tutkusu küçük yaşlarda davula olan ilgisiyle başladı ve 12 yaşında çeşitli orkestralarda davul çalmaya başladı.

1985 yılında Ankara'ya taşındı ve burada birçok rock ve pop grubuyla çalışarak konserler verdi. 1993 yılında İstanbul'a yerleşti ve burada Halk müziği, Pop, rock, Latin, Funk, Fusion, caz, Acid Jazz gibi farklı tarzlarda sahne ve stüdyo çalışmalarında bulundu.

17 yaşında caz müziğine ilgi duyan Öktem, bu alandaki çalışmalarını sürdürdü. Aşkın Arsunan Ethno-Karma Band ile 7. Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde yer aldı ve çeşitli uluslararası caz festivallerinde önemli gruplarla performans sergiledi.

Müzik kariyeri boyunca Tarkan, Kenan DOĞULU, Ajda PEKKAN, Athena gibi birçok Türk sanatçı ve grupla albüm çalışmalarında ve konserlerinde yer aldı ve aktif olarak müzik hayatını sürdürmektedir.

1998 yılında Trio Mrio ile başlayan albüm çalışmaları, 2000 yılında Bergama Gaydası, 2002 yılında Hicaz Dolap, 2004 yılında Aşkın Arsunan ile One A Day ve 2009 yılında Volkan Hürsever ve Burçin Büke ile Hediye gibi önemli albümlere imza attı.

Volkan Öktem, geniş müzikal yelpazesi ve uzun soluklu kariyeriyle Türkiye'nin önde gelen davulcularından biri olarak kabul edilmektedir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası