Fikri KARAYEL


Fikri KARAYEL

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

7 ŞUBAT 1987

DOĞUM YERİ

Güzelyurt, KIBRIS

YAŞI

36 yaşında

BURCU

Kova


Fikri KARAYEL Kimdir ?

1987 yılında Kıbrıs, Bostancı'da dünyaya geldi. Ailenin tek çocuğu olan Fikri Karayel, ortaokul yıllarında İngiltere'ye gitti. Kingston Üniversitesi'nde Biyokimya eğitimi gördü. Kingston’da “Plateman” adını verdikleri funk-caz grubuyla Londra’ nın önemli müzisyenleriyle birlikte vokalist olarak performanslar sergileyip demo kayıtları yaptı.

Yaz tatillerinde Kıbrıs'ta görüştüğü grubu "Refik" ile Kıbrıs'ta düzenlenen bir organizasyonda en iyi grup, en iyi beste ve en iyi yorum ödüllerini aldıktan sonra müziğe karşı ilgisi artan Karayel, ilk bestesi "Şehit" ile Kıbrıs listelerinde bir numaraya yerleşti. Bu sıralarda konserleri için Kıbrıs'a gelip giden Haluk LEVENT, Kıbrıs radyolarında duyduğu "Şehit" şarkısını çok beğenip şarkının peşine düştü ve şarkıyı kendi albümünde değerlendirmek istemeyen Fikri Karayel, besteyi Haluk Levent'e verdi. Haluk Levent'in 2010 yılında çıkan "Karagöz ve Hacivat" albümünde yer alan bu parçanın bestecisi olan Karayel'in ilk profesyonel deneyimi oldu.

Şarkılarını Myspace’te dinleyicileriyle paylaşan Karayel, bu paylaşımlardan "Hayal Edemezsin" şarkısıyla ismini duyurmayı başardı. "Hayal Edemezsin" şarkısına Serkan Şedele yönetmenliğinde Londra’da bir klip çekti. Bu şarkı aynı zamanda "Seni Seviyorum Adamım" filminde yer aldı.

"Zor Zamanlar" isimli ilk albümünü çıkaran Karayel'in bu albümünde bulunan 11 şarkının tamamının söz ve bestesi kendisine aittir. Sözleri duygulu, içten ve anlamlı olan birçok şarkıdan oluşan albüm, dinleyenleri tarafından fazlasıyla sevildi. Bu albümün ardından dört sene sonra, 2018 yılında yayımladığı üç single ile sesini yeniden duyurmayı başardı. Bunlardan biri son zamanlarda fazlaca duyduğumuz "Yol" şarkısı oldu.2015 - 2023 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası