Erol KÖSE


Erol KÖSE

Yapımcı, Doktor

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

21 EYLÜL 1965

DOĞUM YERİ

Elazığ

YAŞI

59 yaşında

BURCU

Başak


Erol KÖSE Kimdir ?

Erol Köse, 21 Eylül 1965'te Elazığ'da asker emeklisi Abdülkadir ile Zülfi'nin çocuğu olarak dünyaya geldi. Altı yaşında ailesiyle birlikte Ankara'ya taşındı ve burada büyüdü. Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okurken, tesadüfen müzik sektörüyle tanıştı. Amerikan Kültür'de dans kursuna başladığı sırada Erşan Başbuğ'la tanışması, onu şov dünyasına yönlendirdi. Komedi Dans Üçlüsü'nün kuruluşuyla birlikte müzik kariyerine adım attı.

Komedi Dans Üçlüsü, Erol Köse, Hakan Rullas ve Murat Akkaya'dan oluşan bir grup olarak çeşitli şarkı bölümlerini danslarıyla birleştirerek sahne şovları yapmaktaydı. TRT'de yayınlanan şovlarıyla popülerlik kazandılar ve İstanbul gazinolarının ilgisini çektiler. Grup, başarılı bir dönem geçirse de, Köse dışındaki üyelerin okulu bırakmasıyla sekiz yılın ardından dağıldı.

Grup dağıldıktan sonra, Deniz ARCAK'ın albüm teklifiyle müzik yapımcılığına yöneldi. Bu dönemde Ayna, Atilla TAŞ, Nihat DOĞAN, Ferhat GÜZEL, Nez gibi birçok grup ve şarkıcının ilk albümlerini yaparak önemli bir yapımcı haline geldi. Müzik sektöründeki başarısının yanı sıra televizyon dünyasında da yer aldı ve çeşitli magazin programlarında yorumculuk yaptı.

Özel hayatında da dikkat çeken biri olan Köse, yapımcılık kariyeriyle tanıştığı ünlü isimler aracılığıyla iş ve sosyal ilişkilerde aktif oldu. Evliliklerinden biri Dijan Nazlan adında bir kızı olan Köse, bir dönem Hakan ve Cem UZAN'la ortaklık yapmış ve müzik sektöründe etkin rol oynamıştır. Ancak siyasi kariyeri için Genç Parti milletvekilliği teklifini geri çevirmiştir.

Hayatı boyunca çeşitli zorluklarla karşılaşan Köse, birkaç kez saldırıya uğramıştır. Ancak kararlılığı ve mücadeleci ruhuyla her seferinde ayakta kalmış ve başarıya ulaşmıştır.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası