Tardu FLORDUN


Tardu FLORDUN

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

25 HAZİRAN 1972

DOĞUM YERİ

Ankara

YAŞI

52 yaşında

BURCU

Yengeç


Tardu FLORDUN Kimdir ?

Tardu Flordun, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olarak tanınmaktadır. Ankara'da 25 Mayıs 1972 tarihinde doğan Flordun, ünlü oyuncu Macit FLORDUN'un oğludur. İsmi, Batı Göktürk Kağanlığı'nın kurucusu Bumin Kağan'ın kardeşi İstemi Yabgu'nun soyundan gelmektedir. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1995 yılında 96 puanla mezun olan Flordun, tiyatro kariyerine Ankara ve İzmit Şehir Tiyatroları'nda kadrolu oyuncu olarak başladı. "Hamlet" ve "Roberto Zucco" gibi önemli oyunlarda başrol oynayarak dikkat çekti.

Sinema ve televizyon kariyerine de başarılı projelerle adım atan Flordun, 2000 yılında Berna Laçin ile birlikte rol aldığı "Evdeki Yabancı" dizisi ile televizyon dünyasına adım attı. "Davetsiz Misafir" dizisinde canlandırdığı çapkın popstar Tarcan rolü ile geniş kitlelerce tanındı. Uluslararası alanda da izlenen "Binbir Gece" dizisindeki Kerem İnceoğlu karakteri ile uluslararası üne kavuştu.

Tardu Flordun, tiyatroda da başarısını sürdürmüş ve "Kim Korkar Hain Kurttan?" adlı oyunla Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür. 2014 yılında Afife Tiyatro Ödülleri'nde ise "Kim Korkar Hain Kurttan?" ile Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu seçilmiştir.

Tardu Flordun, kariyerinde birçok farklı karakteri başarıyla canlandırmış ve Türk tiyatro, sinema ve dizi dünyasında önemli bir yere sahiptir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası