Yavuz KARAKAŞ


Yavuz KARAKAŞ

Sinema Oyuncusu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

24 MART 1937

DOĞUM YERİ

Gaziantep

YAŞI

87 yaşında

BURCU

Koç


Yavuz KARAKAŞ Kimdir ?

Yavuz Karakaş, Türk oyuncu olarak tanınmaktadır. Gaziantep'te 24 Mart 1937'de doğan Karakaş, Yeşilçam sinemasında jön karakter rolleriyle ön plana çıkmıştır.

1960 yılından itibaren Türk sinemasında aktif olarak yer alan Karakaş'ın kariyeri, birçok önemli filmdeki performansıyla dikkat çekmiştir. Çanakkale Aslanları, Kocamın Nişanlısı, Bir Dağ Masalı, Başımı Belaya Sokma, İyi Aile Çocuğu, Şark Bülbülü ve İnek Şaban gibi filmlerde rol almıştır.

Karakaş, sinema kariyerinin yanı sıra televizyon dizilerinde de boy göstermiştir. STV'de Sır Kapısı ve TGRT'de çeşitli dizilerde rol almıştır. Berivan adlı dizide Sibel Can ile birlikte oynamıştır ve bu alandaki çalışmalarına devam etmektedir.

Yeşilçam seks filmleri furyası başladığında sinemaya ara vererek Almanya'ya gitmiş, ancak daha sonra Türkiye'ye dönmüştür. Sinema dışında okuyuculuk da yapmıştır ve müzikal yeteneğiyle de bilinmektedir.

Yavuz Karakaş'ın filmografisi oldukça geniştir. İzmir Ateşler İçinde'den başlayarak birçok önemli yapımda rol almıştır. Ayrıca 2007 yılında Yurtseven Kardeşler'den "Ölmek Vardır Dönmek Yoktur" şarkısının klibinde de yer almıştır.

Oyunculuğunun yanı sıra Karakaş, oğluyla birlikte bir fotoğraf stüdyosu işletmektedir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası