Ali Ersan DURU


Ali Ersan DURU

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

19 EYLÜL 1984

DOĞUM YERİ

Ankara

YAŞI

40 yaşında

BURCU

Başak


Ali Ersan DURU Kimdir ?

Ali Ersan Duru, Türk oyuncu ve 19 Eylül 1984'te Ankara'da doğmuştur. Babası Kızılcahamam'lı, annesi ise Rize'lidir. Oyunculuk kariyerine 18 yaşında karar vermiştir. Maliye Bölümü'nden mezun olduktan sonra Osmangazi Üniversitesi'nde amatör tiyatro çalışmalarına başlamıştır. İlk oyunculuk eğitimini 2008 yılında Diyalog Sanat'ta almış, ardından Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'na katılarak üç yıllık bir tiyatro eğitimi daha tamamlamıştır.

Televizyon kariyerine 2010 yılında "Lale Devri" dizisinde konuk oyuncu olarak adım atmıştır. Daha sonra "Hayat Devam Ediyor", "Yağmurdan Kaçarken", "Bugünün Saraylısı", "Gönül İşleri" gibi dizilerde yardımcı veya başrol oyuncusu olarak yer almıştır. 2019 yılında "Diriliş Ertuğrul" ve "Sen Anlat Karadeniz" dizilerinde önemli roller üstlenmiştir. 2020 yılında başlayan "Sen Çal Kapımı" dizisinde de rol almıştır. 2023'ten itibaren "Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi" dizisinde Turanşah karakterini canlandırmaktadır.

İnternet dizileri arasında ise 2023 yapımı "Mahsusa: Trablusgarb"da Kuşçubaşı Eşref rolüyle başrolde yer almıştır. Sinema deneyimleri arasında ise 2022 yapımı "Burçlar" adlı filmde başrol oynamıştır.

Ali Ersan Duru, geniş bir televizyon ve tiyatro geçmişine sahip olan başarılı bir oyuncudur. Oyunculuk kariyerindeki çeşitliliği ve başarılı performanslarıyla dikkat çekmektedir.

2015 - 2024 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası