Nilperi ŞAHİNKAYA

Nilperi ŞAHİNKAYA

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

23 ŞUBAT 1988

DOĞUM YERİ

Dakar, SENEGAL

YAŞI

31 yaşında

BURCU

Balık


Nilperi ŞAHİNKAYA Kimdir ?

1988'da Senegal'da doğdu. İlkokul eğitimini Paris’te, ortaokul eğitimini Bern’de aldı. Annesi ona Nil adını koymak istemiştir fakat dedesi gördüğü bir rüya üzerine adına Perinin eklenmesini istemiş ve bu sayede adı Nilperi olmuştur.

2003 yılında Ankara’ya yerleşip, 2006’da Charles de Gaulle Fransız Lisesini bitirdi ve 2006-2010 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde okudu. Babasının diplomat olmasından dolayı çocukluğunda birçok ülke ve şehir gezdi; 3 sene Duseldorf, 4 sene Paris, 4 sene Bern, 15 yaşında anne ve babası boşanınca annesiyle Türkiye’ye geldi.

Okul yıllarında "Deniz Yıldızı" adlı dizide rol aldı. Üniversiteden, Yüksek Şeref Listesine girerek mezun oldu. 2010’un Haziran ayında "Öyle Bir Geçer Zaman ki" dizisine seçilerek İstanbul’a yerleşti. "Öyle Bir Geçer Zaman ki"'de canlandırdığı Mesude karakteri ardından Kayıp dizisinde Defne ve Sedef karakterlerine can verdi. "Kiraz Mevsimi" adlı dizide başrollerden biri olan Şeyma karakteri ile büyük çıkış yaparak "N'olur Ayrılalım" adlı dizide başrollerden olan Temmuz Akıncı karakterine can verdi. Hira Tekindor'un yönetmenliği ile başrollerini Zerrin TEKİNDOR, Tardu FLORDUN, Şükrü ÖZYILDIZ ile paylaştığı, "Oyun Atölyesin"de sahnelenen "Kim Korkar Hain Kurttan" oyununda Honey karakteriyle yer aldı. Ay Yapım tarafından, Çağrı Vila LOSTUVALI yönetmenliğini yaptığı, başrollerini Kerem BÜRSİN ve Leyla Lydia TUĞUTLU'nun paylaştığı "Bu Şehir Arkandan Gelecek" dizisinde Aslı karakterini canlandırdı.2015 - 2019 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com