Murat GÖĞEBAKAN

Murat GÖĞEBAKAN

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

9 EKİM 1968

DOĞUM YERİ

Adana

ÖLÜM TARİHİ

31 TEMMUZ 2014 (46)

BURCU

Terazi


Murat GÖĞEBAKAN Kimdir ?

1968 tarihinde Adana‘da doğdu. Anne ve babası Almanya da çalıştığı için ilkokul başlayana kadar sürekli Adana-Almanya arasında yaşamak zorunda kaldı. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Üniversite eğitimini bitirdikten sonra da Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı.

1995 yılına kadar Adana’da yaşayan Murat Göğebakan, 1995 yılında, hayallerini gerçekleştirmek ve bir albüm çıkarmak için İstanbul‘a geldi. 1996 yılında “Ben Sana Aşık Oldum” isimli albümünü çıkardı ve bu albümü ile büyük bir çıkış yaptı.

“Sen Rahatına Bak”, “Tek Suçum Seni Sevmekmiş” ve “Merhaba” ismli albümlerini çıkardı. 2002 yılında çıkardığı “Ayyüzlüm” isimli albümüyle MÜYAP’ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü.

Ardından çıkardığı “Yaralı” ve ”Sana Olan Aşkım Şahit” isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde “Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan” isimli bir de kitap çıkardı.

Mayıs 2009 tarihinde grip diye gittiği hastanede, kan kanseri olduğunu öğrendi ve Lösemi teşhisi konuldu. Zaman içinde hastalığını yendi ve müzik hayatına devam etti.

Yıllar boyunca dönem dönem kanser tedavisi gören sanatçı, hastalığının nüksetmesiyle birlikte yeniden tedavi görmeye başladı. Durumu ağırlaşan sevilen sanatçı, 31 Temmuz 2014 tarihinde tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.2015 - 2019 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com