Akrep NALAN

Akrep NALAN

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

26 NİSAN 1954

DOĞUM YERİ

Ankara

YAŞI

65 yaşında

BURCU

Boğa


Akrep NALAN Kimdir ?

1954 yılında Ankara Yenimahallede doğdu. Eğitimini Ankara Bahçelievler Alparslan ilkokulunda, Ortaokulu Adana Kız Lisesi ve Uşak Ticaret Lisesinde tamamladı. 1972-1980 Yılları arasında Şaban Karamancı Demir Çekme Fabrikasında, Ahmet Karamancı Oksijen Fabrikasında ve İnterfarma A.Ş. muhasebecilik yaptı.

Muhasebecilik yaptığı yıllarda Ankara Sanat Evinde tiyatro çalışmaları oldu. "Hamdi Ortadirek" isimli müzikli orta oyununda Erol DEMİRÖZ, Savaş YURTTAŞ, Selçuk ULUERGÜVEN ve Şener KÖKKAYA ile aynı sahneyi paylaştı.

Babasının elektroniğe merakından dolayı evinde her zaman en iyi müzik sistemleri vardı. Böyle olunca şarkı söylemek nefes almak, yürümek gibi hayatın içinden bir şey olmuştu. Barmaidlik yaptığı dönemlerde de barın arkasında zaman zaman şarkı söylerdi, böyle böyle küçük bir dinleyici kitlesi oluştu.. Daha sonra Hakkı ÇAĞDAŞ'ın desteği ile Goldfinger gece kulübünde profesyonel olarak sahneye çıktı.

Daha sonra Bodrum'da Efe Barda bir tek gitar eşliğinde şarkılarımı söylemeye devam eden Nalan'ın, dinleyici kitlesi Bodrum'da daha da genişledi ve arkasında İstanbul geldi.

İstanbul ve Türkiyenin her köşesinde şarkılarını söyledi. 1991 yılında "Dağ Çiçeği" isimli ilk albümünü çıkardı. Vedat SAKMAN ve Halis BÜTÜNLEY'in çalışmaları ile çok güzel eserler içeren bir albümü oldu. Daha sonra 1996 yılında Selim ATAKAN'ın çalışmaları ile "Zil Zurna Sevdalar" isimli ikinci albümü çıktı.

Bugüne kadar iki sinema filminde ve iki de televizyon dizisinde oyunculuk denemesi oldu.2015 - 2019 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com