Ersan ERDURA

Ersan ERDURA

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

15 MAYIS 1949

DOĞUM YERİ

Gaziantep

YAŞI

70 yaşında

BURCU

Boğa


Ersan ERDURA Kimdir ?

1949'da Gaziantep'te dünyaya geldi. Babasını 6 aylıkken kaybetti. Müziğe ananesinin pazardan aldığı bir gitarla başladı. Gitar çalmayı kendi kendine öğrenen Erdura, 12 yaşında gitarda Vedat Biçkin, basgitarda Talat Kunter, davulda Celal Uygun klavyede Hakan Tan ile Boğaziçi Orkestrası'nı kurdu. O dönemlerde, yurtdışından gelen plakları dinleyip, orkestrasıyla birlikte Elvis Presley başta olmak üzere, Peppino Di Capri ve o dönemin romantik şarkılarını söylemeye başladı.
1965 yılında Caddebostan'da Son Saat gazetesinin düzenlediği yarışmada arkadaşlarıyla EN İYİ ORKESTRA ve EN İYİ SOLİST ödülünü aldı.
1967 yılında ise bu kez tek başına Haftasonu Gazetesi'nin ALTIN SES yarışmasına katılarak ALTIN SES KRALI oldu. 5 Yıl Önce, 10 Yıl Sonra'nın solisti Nilgün Argun'da aynı yarışmada ALTIN SES KRALİÇESİ seçildi. Bu yarışma ona, müzik dünyasının kapılarını ardına kadar açtı...
1968 Yılında büyük aşkı Leyla Erdura ile evlendi.
1977 yılında ise en büyük hitlerinden biri "Çocuk Gözler-Yalnız Değilsin" yayınlandı. Bu şarkı 1978 yılında "Türk Hafif Müziğinde Yılın Erkek Sesi" dalında ALTIN KELEBEK ödülünü getirdi. Artık Tüm Türkiye onu tanıyordu.
Sahne çalışmaları, turneler müzik hayatı boyunca hep devam etti. Halen de devam ediyor. Müziği çok seviyor ve hiç bırakmaya niyeti yok...2015 - 2019 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com