Göksel


Göksel

Şarkıcı

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

25 KASIM 1971

DOĞUM YERİ

İstanbul

YAŞI

50 yaşında

BURCU

Yay


Göksel Kimdir ?

1971 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde okurken profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başladığı için okulunu bırakmak zorunda kaldı.

Pek çok orkestrada solistlik yaptı, Sezen AKSU'nun orkestrasında da bir dönem yer aldı. Onno TUNÇ'la tanışmasıyla birlikte ilk albümü Yollar'ı 1997 yılında piyasaya sürdü. Bu albümündeki bestelerin çoğu kendisine aitti. Albümdeki “Sabır” şarkısı o dönem hit şarkılar arasına girdi.

Sanatçının ikinci albümü “Körebe”, Ekim 2001’de piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan “Depresyondayım” şarkısı geniş kitleler tarafından çok beğenildi.

2012 yılında yayınladığı “Bende Bi Aşk Var” albümü müzik eleştirmenleri tarafından son yılların en iyi albümü olarak nitelendirildi. Altın Kelebek, Avrupa Gazeteciler Derneği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti “En İyi Pop Kadın Sanatçı” ödülünü de getirdi. Aynı albümle 2013 yılında Türkiye Müzik Ödülleri'nde ‘En İyi Kadın Sanatçı' ödülünü alan Göksel, 40. Altın Kelebek Ödülleri'nde de ‘En İyi Kadın Pop Sanatçı' ödülünün sahibi oldu.
2015 - 2021 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com
Hakkında Gizlilik Bildirimi Çerez Politikası