Ezgi MOLA


Ezgi MOLA

Oyuncu

Google'da Bak


DOĞUM TARİHİ

29 MART 1983

DOĞUM YERİ

İstanbul

YAŞI

37 yaşında

BURCU

Koç


Ezgi MOLA Kimdir ?

1983 yılında İstanbul'da doğdu. Hasan Ali Yücel İlkokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulundan sonra, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve Halit Armay Lisesi'nde eğitimini tamamladı. Akademi İstanbul'da oyunculuk eğitimi aldı.

Genç yaşlarda oyunculuğa meraklı olan ve lisedeyken Müjdat GEZEN Sanat Merkezi'nde oyunculuk kurslarına başladı. Daha sonra burda dört yıl eğitim aldı ve bölüm birincisi olarak tamamladı.

İlk televizyon deneyimi, lisede okuduğu yıllarda rol aldığı ve yönetmenliğini Kartal TİBET'in yaptığı "Karate Can" oldu. "Unutma Beni", "Sultan Makamı", "Görünmez Adam", "Hırsız Polis adlı T.V.", "Kötü Yol" adlı dizilerde rol aldı.

"Kolay Gelsin" ve "Sınıf", "Canım Ailem" adlı dizilerde rol aldı. Canım Ailem dizisindeki başarılı performansıyla daha çok kişi tarafından tanındı

"Çürük Elma" adlı tiyatro oyununda oynadı.

BKM Mutfak kadrosuna katıldı. "Hızlı Adımlar" adlı televizyon filminde yer aldı. Bu filmde yer almasının ardından BKM Atölye'ye katıldı. İlk sinema filmini Yılmaz ERDOĞAN'ın filmi Organize İşler'deki rolü ile adım attı.

Türkan ŞORAY'ın oynadığı "Hayatımın Kadınısın" filminde "Ahu" rolünü canlandırdı. Bu rol ile Sadri ALIŞIK Ödülleri'nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllünü kazandı.

Zülfü LİVANELİ'nin senaryosunu yazdığı ve yönettiği "Veda" filminde Latife Hanım'ı canlandırdı.

"Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi", "Dedemin İnsanları" filminde Fatma, "Celal ile Ceren" filminde Ceren, "Soğuk" filminde Boncuk, "Patron Mutlu Son İstiyor" fiminde Eylül, "Kocan Kadar Konuş" filminde Efsun Özçim, Organize İşler 2: Sazan Sarmalı" filminde Lerzan Berrak karakterlerini canlandırdı.

Tolga ÇEVİK'in, Fırat Doğu Parlak'ın talimatlarına göre doğaçlama skeç yaptığı bir eğlence programı olan "Arkadaşım Hoşgeldin" de oynadı.
2015 - 2020 © hatirlatalimdedik.com | bilgi@hatirlatalimdedik.com